Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, İsmail Kurtul İlkokulu’nda düzenlenen 2023-2024 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Hasan Tutlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, günün anlam ve önemine dair konuşma yaparak, yeni eğitim öğretim yılının eğitim camiamıza ve tüm öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundular.

Bugün ilimiz genelinde yaklaşık 278 bin evladımız yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle buluştuğunu ifade eden Valimiz Mükerrem Ünlüer, şehrimizde göreve başlayan öğretmenlerimize görevlerinde ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmasının devamında 6 Şubat depremlerinde vefat eden öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olup da tedavileri devam edenlere ise acil şifalar dileyen Vali Ünlüer, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının çocuklarımıza ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulundu.

Program, çocukların şiirler okuması ve İlkokul 1. sınıfa başlayan öğrencilerimizin geçit töreni ile sona erdi.

Sınıfları ve öğretmenler odasını ziyaret eden Vali Ünlüer ve protokol mensupları, çocuklara ve öğretmenlerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı dilediler.