ANKARA (AA) - Aydem Yenilenebilir Enerji, British Safety Council tarafından düzenlenen Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri'nde en üst derece olan "üstün başarı" ödülüne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda dünyanın en saygın kurumlarından olan İngiltere merkezli British Safety Council'ın her yıl düzenlediği Uluslararası İş Güvenliği Ödül Töreni, Londra'da gerçekleştirildi.

Aydem Yenilenebilir Enerji, ilk kez katıldığı Uluslararası İş Güvenliği Ödül değerlendirmesinde 51 puanla en yüksek seviye olan "Üstün Başarı" derecesini elde etti. Türkiye'den 250'yi aşkın şirketin katıldığı organizasyonda Aydem Yenilenebilir Enerji, Türkiye'de enerji sektöründe "üstün başarı" ödülü alan tek şirket oldu.

Törende şirket adına ödül, Aydem Enerji SEÇ ve Sürdürülebilirlik Grup Direktörü Cem Çelebi'ye takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çelebi, "Çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı için riskleri minimize etmeyi hedefleyen bir yaklaşımla ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi'ni uyguluyoruz. Bu bakış açımız ve beraberindeki faaliyetlerimizle ilk kez katıldığımız British Safety Council'ın Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri'nde üstün başarı ödülü aldığımız için son derece gururluyuz. Bu alandaki başarılarımızın devam etmesi adına ekip olarak daha da gayret göstereceğiz." ifadelerini kullandı.