BURSA (AA) - Bursa'da, Atış Grup'un kısa sürede hayata geçireceği Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi'nde konumlandırılan yeni nesil sağlık yatırımı Meditown'un tanıtım toplantısı yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yatay mimari ile projelendirilen ve kentin en modern muayenehanelerine ev sahipliği yapacak Meditown, sağlık profesyonellerinin ve hastaların değişen ihtiyaçlarına uygun, modern ve yenilikçi çözümler sunmak için tasarlandı.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Atış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Atış, her alanda yenilikçi ve öncü olmayı hedeflediklerini belirterek, bu yaklaşımın en önemli örneğinin Downtown Yaşam ve Eğlence Merkezi Projesi olduğunu bildirdi.

Türkiye'nin en büyük karma projesi olma özelliğini taşıyan Downtown Eğlence ve Yaşam Merkezi'nin, 620 bin metrekarelik inşaat alanıyla, bünyesinde luxury otel, alışveriş mekanları, yeme içme ve rezidans ile birçok sosyal donatı alanını barındırdığını dile getiren Atış, Downtown'un en önemli noktalarından birinin de Bursa'ya yeni nesil sağlık hizmeti sunacak Meditown Sağlık Merkezi olduğunu vurguladı.

Atış, Türkiye’nin sağlık turizmi alanında dünyanın önemli duraklarından biri konumunda olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Meditown Sağlık Merkezi, Bursa'daki hekimleri sağlık dünya turizmi ağına dahil edecek bir çalışma konseptiyle planlandı. Bu kapsamda 32 muayenehaneden oluşan Meditown’da konumlanacak hekimlerimizin danışma hizmetleri birden fazla yabancı dil bilen profesyoneller tarafından sağlanacak. Öte yandan bu hekimlerimiz ilk etapta dünyanın 6 ülkesinde oluşturulan Meditown'un sağlık turizmi ofislerinden acente hizmeti alabilecekler. Biz sağlık hizmetlerinin konaklama, yeme içme, alışveriş hatta sanatla etkileşimde olacağı bir konseptin yeni sosyal düzenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyoruz. Karma yaşam konsept içine konumlandırılmış muayenehaneleriyle bir ilk olma özelliği taşıyan Meditown her yönüyle farklı bir sağlık deneyimi sunacak. AVM ve sağlık tesisinde yılda 15 milyondan fazla kişiyi misafir etmeyi planlıyoruz."

Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr. Metin Yurdakoş da Meditown'da tasarlanan sağlık deneyimi ve modern doktor muayenehanelerinin özelliklerine değindi.

Yurdakoş, Meditown'un hem hekimlerin sunacakları sağlık hizmetini modern ve tüm ihtiyaçları karşılanmış bir alanda sunabileceği hem de hastaların her ihtiyacına cevap veren bir konsept oluşturulduğuna dikkati çekerek, "Hekimlerimiz, Meditown ile alanlarında kendi hedeflerinin çok çok üzerinde başarılar elde edeceğine inanıyorum. Meditown’un uluslararası danışan portföyü desteğinin özellikle hekimlerimizin sağlık turizm alanındaki amaçlarına ulaşmalarında hızlı bir destekçisi olacaktır." ifadesini kullandı.

Tanıtım toplantısında ayrıca Meditown Proje Koordinatörü Ramazan Özgür, Kurumsal Marka ve Pazarlama Koordinatörü Buket Tanrıseven ve Meditown Tıbbi Koordinatörü Dr. Melike Kasap, davete katılan hekimlere ve sağlık profesyonellerine, yeni nesil sağlık konsepti hakkında detaylı sunum yaptı..

Toplantıya, Atış Şirketler Grubu Üst Yöneticisi Ahmet Atış, Bursa Büyükşehir Belediyesi Protokol ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Abdülkerim Baştürk, Meditown yöneticileri, sağlık profesyonelleri ve hekimler katıldı.